Databáze českého amatérského divadla

Texty: Přerov - Loutkářské letnice 2008 - Do Přerova míří loutkáři na tradiční festival loutek - iHNed. cz 15.5.2008

Do Přerova míří loutkáři na tradiční festival loutek
Do Přerova míří loutkáři z celé republiky. S loutkami různých velikostí až do výšky 70 centimetrů se předvedou na třídenní celostátní přehlídce s názvem Loutkářské letnice. Malí i velcí diváci se mohou těšit na pohádky plné draků, kašpárků či na Budulínka.

Jde již o osmý ročník přehlídky Loutkářské letnice v Přerově. Začíná v pátek a končí v neděli a letos se ho zúčastní celkem osm souborů.

Návštěvníci se mohou těšit například na domácí soubor, který se hned v pátek předvede s pohádkou Zapomenutý čert. V sobotu vystoupí soubor z Bystřice pod Hostýnem s Čertem a káčou. Diváky čeká také Budlínek od rakovnických loutkářů, či pohádka otrokovického a chrudimského souboru. V neděli klání zakončí loutkáři z Olomouce, Vyškova, Uherského Hradiště a Chrudimi.

Přehlídku vítají i samotní loutkáři. "Pro nás je to vítaná záležitost. Můžeme si sdělit nejen to, co jsme za rok udělali, předat zkušenosti, podívat se i na jiné pohádky," uvedla principálka Loutkového divadla Přerovský kašpárek Marie Veřmiřovská. Doplnila, že v programu jsou v sobotu odpoledne i individuální výstupy herců s loutkou, které budou budou hodnotit odborníci. Loutkáři, kteří se vystoupení zhostí nejlépe, budou vybráni na Loutkářskou Chrudim. "Jde o amatérská divadla. Všichni to dělají z nadšení, s láskou a zadarmo. Je to unikum. Nádherné hlavně je, že to nezaniklo," dodala.

iHNed. cz 15.5.2008
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':