Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRŮČEK, Josef: Dačické kejklování na jihu Čech podeváté - Skapinova šibalství. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 23. - 25.

DS Vltavan Týn nad Vltavou, Jean Baptiste Molière: Skapinova šibalství. Režie Martin Hruška j. h., cena Jiřímu Berglerovi za roli Sylvestra, cena Ivanu Sýkorovi za roli Scapina, čestné uznání Zdeňku Duškovi za roli Arganta, čestné uznání Milanu Šestákovi za roli Geronta.
Velké nasazení souboru jak v pohybu, tak v hlasitosti mluvy dává tušit, že tato inscenace je (nebo byla) chystána na hraní venku. To ostatně dokládají i fotografie v programu – všechny jsou z Vltavotýnského otáčivého hlediště. Tento fakt asi určil i jistou povrchnost v budování inscenace. Například nebyla herecky přesně ustálena postava samotného Scapina. Přes nesporně zajímavé okamžiky a mnohé nápady představení pohromadě příliš nedrželo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':