Databáze českého amatérského divadla

Texty: PANENKA, Pavel: Děčínská brána 2009: Kvalitu nemusí přinášet kvantita - Obři dona Quijota. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 32 - 33.

V podvečer byla na programu inscenace tradičního a úspěšného účastníka této přehlídky, Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa. Jako obvykle uváděl představení, jehož základem je text dvorního režiséra souboru Václava Klapky, tentokrát pod názvem Obři dona Quijota. Neobvyklé bylo, že se jednalo o hořkou komedii, jak autor avizoval, ba téměř tragikomedii. Jiráskovci předvedli, jako ostatně vždy, vyspělé kolektivní pojetí s výbornými hereckými kreacemi ve vynikající, působivé a účelné scéně, podpořené takměř brilantní technikou. Milé bylo zjištění, že ve hře – na rozdíl od předcházejících Holmesiád – šlo o vážné téma, méně povzbudivý však byl v podstatě nihilistický závěr. Nicméně diváci s herci šli od začátku do konce, odpustili sem tam problesknuvší nervozitu a v divácké soutěži soubor odměnili nejlepším hodnocením. Porota nezůstala pozadu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':