Databáze českého amatérského divadla

Texty: FELZMANN, Rudolf: Dramaturgická pestrost v Lomnici nad Popelkou - Paní ministrová. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 33 - 34.

Přehlídku šesti soutěžních inscenací zahájil v pátek 6. března pořádající Divadelní spolek J.K. Tyl Lomnice nad Popelkou komedií Branislava Nušiče Paní ministrová. Satirický obrázek ze Srbska počátku 20. století udivuje neměnností ve společenských poměrech. Nadutost a přemíru okázalých gest i finančních požadavků politických představitelů pochopili inscenátoři jako současné téma. Jenže ve snaze nepodlehnout zjednodušené aktualizaci nevyužili nabízející se sarkasmus či satirickou nadsázku, a tak víceméně realistické zpodobení charakterů vyznělo jako lehká zábava se shovívavým pohledem na veřejné činitele.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':