Databáze českého amatérského divadla

Texty: Most, SKÁLOVÁ, Tereza a BUREŠOVÁ, Eva: Na(ne)čisto Liberec 2009 - Poslední večeře. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 73 - 75.

LDO ZUŠ F.L. Gassmana z Mostu přivezl na přehlídku inscenaci Poslední večeře, která vychází z původních pašijových her a v rámci Velikonoc jistě najde své uplatnění jako lidové divadlo. Zvláštní, a možná poněkud zarážející byl kontrast mezi vedoucím Adamem Šmejkalem v roli Ježíše a zbytkem souboru, který tvořili děti a adolescenti. Díky tomu totiž postava Ježíše dostávala nepříjemně autoritářské rysy. Nabízí se tedy otázka, zda by nebylo vhodnější tuto roli přeobsadit některým z mladších talentovaných herců, které soubor má.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':