Databáze českého amatérského divadla

Texty: Olomouc, ZÁVODSKÝ, Vít: Předjarní Hodonín patřil amatérské Thálii - Rozmarné léto. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 54 - 58.

Různorodý repertoár Mumraje se opíral pouze v jednom případě o „cizí“ pevný text. Šlo o Divadlo Tramtarie Olomouc, kde se dramaturg Matyáš Dlab a režisér Pavel Gejguš pokusili o věru svéráznou adaptaci půvabné humoristické prózy Vladislava Vančury Rozmarné léto. Na scéně sestávající z lehátek a kovových šatnových skříněk nechali trojici plovárenských kumpánů stereotypně konzumovat lahvové pivo, neváhali s vulgarizací nevhodně obměňované, jazykově noblesní předlohy a z dvojice kočovného kouzelníka Arnoštka s družkou Annou coby dobové poetistické oslavy osvobodivého komediantství učinili pár pofidérních agentů z reklamního šotu, dryáčnicky vnucujících poruchové vysavače.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':