Databáze českého amatérského divadla

Texty: Sudoměřice u Bechyně - Divadlo na návsi 2009 - propozice

DIVADLO NA NÁVSI
propozice

DIVADLO NA NÁVSI pořádají občanské sdružení Tatrmani a vesnice Sudoměřice u Bechyně za finančního a organizačního přispění Ministerstva kultury ČR, Jihočeského kraje, NIPOS-ARTAMA Praha a Radima Svobody, Miroslava Zelenky a místních podnikatelů.
DIVADLO NA NÁVSI je koncipováno jako celostátní mezidruhová přehlídka amatérských divadel všech druhů a žánrů, která jsou v menší míře konfrontovaná s inspirativními představeními vynikajících profesionálů. Především se zaměřuje na dramaturgii divadla hraného na návsi.
DIVADLO NA NÁVSI je příležitostí pro divadla, která chtějí oslovit diváka v přirozeném prostředí vesnické návsi. Soubory, které mají zájem se DIVADLA NA NÁVSI zúčastnit, by si měly položit otázku, zda právě jejich představení překoná nepřízně omezených technických možností, hraní v otevřeném prostoru a zda právě jejich představení je určeno širokému spektru diváků, kteří o prázdninách ve vesnici přebývají.
Časové umístění DIVADLA NA NÁVSI do předposledního červencového víkendu má svůj důvod. V té době v Sudoměřicích startuje KERAMICKO-DŘEVĚNÝ seminář. Jeho účastníci (cca 45 lidí) se tak stanou aktivní diváckou součástí DIVADLA NA NÁVSI a tím obohatí jak sebe, tak svými reakcemi a názory i hostující amatérské soubory. DIVADLO NA NÁVSI je ale určeno především pro místní občany a letní hosty, kterých v poslední době U NÁS (v Sudoměřicích nad Bechyní) neustále přibývá. Zkoumání, jak uspokojit právě tyto diváky, je jedním z hlavních úkolů DIVADLA NA NÁVSI.
Dramaturgii přehlídky a výběr jednotlivých představení pro DIVADLO NA NÁVSI provádí, na základě doporučení a přihlášek doplněných videokazetami, nebo DVD, rada občanského sdružení Tatrmani.
Od roku 2008 se DIVADLO NA NÁVSI stává přehlídkou soutěžní. Pečlivá Porota Přehlídky Lichého Počtu (PPPLP) vybere nejlepší divadelní nápady či momenty DIVADLA NA NÁVSI a jejich realizátory po právu odmění.
Tak jako není kouře bez ohně, není dobré divadelní přehlídky bez dobrého semináře. Proto ani na DIVADLE NA NÁVSI dobré divadelní semináře pro amatéry nechybějí.
Divadlům hrajícím na přehlídce bude hrazena doprava, popřípadě nezbytné náklady pro realizaci představení. Členům souborů je umožněn nocleh zdarma ve vlastních spacácích. Při nepřízni počasí bude v místní sokolovně připraven náhradní prostor pro hraní.
V ČR dosud není přehlídka, která by dala nahlédnout do uvedené problematiky. Proto DIVADLO NA NÁVSI nejen že vyplňuje mezeru, škvíru, díru, prohlubeň či Macochu..., ale je zároveň alespoň malým závažíčkem malých tvůrčích a neokázalých akcí položených na protipól mamutích, ohlušujících
a všezachvacujících megaakcí ze všech stran se na vás (zvláště v Praze a z Prahy) valících.
Náves Z.W. Fixleyho vesnice SUDOMĚŘICE u Bechyně o šesti stech obyvatelích, ve které je DIVADLO NA NÁVSI od roku 2006 pravidelně realizována, již hostila cirkus, každoročně devastuje její pěkný trávník pouť, je pupkem Světa, středem Galaxie, zdobí ji Multifunkční gastronomické centrum a v jejím centru čůrá čtyřmetrový Žižka do necek. (viz www.tatrmani.sudomerice.cz )
Program DIVADLA NA NÁVSI se pokoušíme tvořit vždy do konce předchozího roku. Proto i návrhy zajímavých představení či seminářů prosíme zasílat nejlépe na podzim předchozího roku toho kterého DIVADLA NA NÁVSI.
Adresa: o. s. Tatrmani Sudoměřice u Bechyně 30 PSČ 391 72 tatrmani@sudomerice.cz, nebo josef.brucek@seznam.cz

Tyto upravené propozice (popřípadě tato upravená propozice) DIVADLA NA NÁVSI byly(a) schváleny(a) radou občanského sdružení Tatrmani v Sudoměřicích u Bechyně 4. 1. 2008 v 16:55:21 a platí i v roce 2009 a 2010.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':