Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRHELOVÁ, Eva: Setkání divadel – Malé jevištní formy – Valašské Meziříčí - Kohen Market. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 70 - 71.

Inscenace kopřivnického souboru KOHEN s názvem Kohen Market před diváky předestřela jednoduchý příběh o tom, jak může práce v supermarketu proměnit život prodavačky. Originálním divadelním jazykem, propojujícím nonverbální divadlo, videoprojekci (videoart) a hudbu, inscenace v pevné opakující se struktuře ukazuje dívčiny denní rituály a zájmy, které se postupně deformují a stále víc jsou zahlcovány stereotypem systému práce v obchodním řetězci. Počáteční problémy v novém zaměstnání dívka zvládá stále lépe, postupně se zaučuje a adaptuje – a taky prostor jejího osobního života je menší, plošší, primitivnější. Lektorský sbor ocenil na multimediální inscenaci nejen aktuální názor tvůrkyň inscenace – kritiku konzumní společnosti a upozornění na její nebezpečí, ale také účinné propojení tématu a formy. Videoprojekce se zde stává soupeřem i partnerem herečky hrající hlavní postavu; silné vizuální jevištní znaky zprostředkované použitou technologií (opakování sekvencí, zmnožování, zrychlování, rozložení na jednotlivé prvky) působí apelativně na každého diváka. Kritické připomínky k inscenaci se týkaly absence nějakého prvku lidské přirozenosti, hřejivosti či čiré bezprostřednosti, který by mohl téma odcizení člověka v systému ještě posílit.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':