Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRHELOVÁ, Eva: Setkání divadel – Malé jevištní formy – Valašské Meziříčí - Moci nemoci. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 70 - 71.

Příběh nemocné maturantky, který nás téměř kabaretní formou zavádí do svých představ a horečnatých fantazií, představil soubor HRKBRK (nejstarší žáci LDO ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm) v autorské inscenaci Moci nemoci. Soubor pracuje s námětem bezprostředně aktuálním pro protagonisty inscenace (obavy z maturity, strach z učitelů, touha po blízkém člověku, snaha naučit se bojové umění…) za pomoci jednoduchého inscenačního klíče a především s přispěním přesvědčivých a autentických hereckých výkonů. Rozličné divadelní prostředky se díky energetickému potenciálu souboru slibně vyvíjí, a proto byla inscenace – i přes diskutabilní závěr hry – doporučena na Mladou scénu. Porota ocenila především silnou generační výpověď a osobní téma studentů a žáků.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':