Databáze českého amatérského divadla

Texty: VÖRÖŠOVÁ, Markéta a BRTNICKÁ, Dagmar: Stodůlecký píseček 2009 - Chal-Gallai. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 17 - 18.

Soubor Ojebad Praha sehrál představení s názvem Chal-Gallai, vlastní dramatizaci románu ruského spisovatele Daniila Charmse. Za výbornou režijní invenci se dá jistě považovat začátek inscenace, kdy na scéně nejdříve probíhá (i když po neustálých odsouváních) plození a následný porod. Po těchto výstupech se však hra jakoby zacyklí do kupy scének, neustále se za sebou vrstvících, což na diváka může působit nudně. Volba pro uvedení toho textu na jeviště byla jistě dobrá, jen by bylo potřeba učinit více dramaturgických úprav. Toho by se měly týkat i výstupy rusky předčítající dívky, jejíž funkcí bylo hlavně vyplnit přestavby scény. Výtvarné provedení inscenace působilo nedotaženě obzvláště v loutkových scénkách. Zato živý hudební doprovod byl hodnotným vkladem celé inscenace.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':