Databáze českého amatérského divadla

Texty: VÖRÖŠOVÁ, Markéta a BRTNICKÁ, Dagmar: Stodůlecký píseček 2009 - Fernando Krapp mi napsal dopis. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 17 - 18.

V pojetí komunitního souboru Kunshaus Praha se ve hře Fernando Krapp mi napsal dopis od Tankreda Dorsta hlavní postavy znásobily, takže jsme na jevišti viděli dvě představitelky Julie a několik herců znázorňujících Fernanda Krappa. Velmi nekonvenční scénografii tvořila „telefonní budka“, která měla sloužit jako vitrínka, do níž byly uzavírány střídavě herečky. Jejich herecká akce se tedy omezovala na pohyb ve stísněném prostoru, zatímco mužská část souboru se kolem nich seskupovala a vydávala povětšinou animální zvuky. Tato inscenace působila jako vymknutá z běžných divadelních konvencí, což dalo jasně znát, že jsme se nacházeli na přehlídce experimentálního divadla. MgA. Drábek vytvořil zajímavou režijní koncepcí opravdu zajímavou inscenaci. Velmi zajímavé bylo také herectví a každopádně byla na jevišti zřejmá autenticita a energie. Porota rozhodla o jejím doporučení na Šrámkův Písek.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':