Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Ve Žďáru nad Sázavou rozlouskli ladovský oříšek... - Ženich pro čertici. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 52 - 53.

První a poslední soutěžní inscenace uvedené na Pohádkovém mlejnku 2009 měly do značné míry shodné rysy. Stavěly na textech, jež charakterizuje řídký děj a schematická stavba využívající různých pohádkových motivů. V první inscenaci vycházel Divadelní spolek J.N. Štěpánka ze starší a často frekventované hry Heleny Lisické a Miloše Bourka Ženich pro čertici. Patrně jednou z mála schůdných možností, jak překlenout problémy textové předlohy a učinit ji jevištně poutavou, je tematizování hravosti v rozehraných situacích. Chrudimská inscenace však ulpívá na slovním sdělování, režie (Karel Bříza) nebuduje vědomě dramatické situace, natož aby je hravě rozvíjela.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':