Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Zpívající štětky, komická monstra a krvaví hoši v Karolince - Nejstarší řemeslo. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 68 - 69.

Naproti tomu přerovské Divadlo Dostavník vedené zkušenou lodivodkou Vlastou Hartlovou pokračuje ve své osvědčené linii hudebního divadla. Činoherní, herecky vděčný „ženský“ titul Nejstarší řemeslo Pauly Vogel si dovedně přizpůsobil v bezstarostný písničkál s hity Franka Sinatry, které byly přetextovány a dámy mohou v inscenaci pěvecky vyniknout. Výrazná textová úprava obrousila hrany vykonstruovanému jinotajnému „poselství“ hry Pauly Vogel, která z prostitutek dělá jakousi malou společnost s ručením omezením, nicméně z velmi průměrné hry žádné veledílo pochopitelně neudělala. Postavy pěti stárnoucích prostitutek, jak díky úpravě, tak díky vyrovnaným a suverénním hereckým výkonům se však staly uvěřitelnými, a to i přes problematické přesazení hry z ulice do kavárny u Jima.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':