Databáze českého amatérského divadla

Texty: DIVADELNÍ FESTIVAL ŽEBŘIŇÁK V HRADIŠTI, 2001

Hradišťský divadelní festival Žebřiňák, který pořádá společně Základní umělecká škola, Klub kultury a další subjekty, je současně oblastním kolem festivalu mladého divadla Šrámkův Písek. Kdo nejvíce zaujme porotce, mezi nimiž mimo jiné zasednou Aleš Bergman, dramaturg zlínského divadla Karol Horváth, z JAMU Jana Křenková nebo herec Karel Hoffmann, dostane se možná až na vysněnou republikovou přehlídku amatérů.
Délka většiny divadelních programů nepřekračuje půlhodinu, a tak bude jistě zajímavé alespoň některé z nich navštívit.
A proč je vlastně v Hradišti Žebřiňák? "Zakladatelem antické tragédie byl v 6. století před naším letopočtem Thespis. Byl také jejím prvním hercem a pro nás je Thespidova kára v přeneseném smyslu slova divadlo. A protože jsme na Slovácku, místo káry máme žebřiňák," vysvětluje ředitel ZUŠ a hlavní organizátor festivalu Stanislav Nemrava.
"Rád bych místní upozornil kromě představení také na doprovodný program festivalu. Ve středu jsme otevřeli v kině Hvězda výstavu Z historie a současnosti amatérského divadla v Uherském Hradišti. Sám jsem byl překvapený, když jsem instalaci připravoval, jak bohatý byl v Uherském Hradišti život divadelních ochotníků a jak hluboké má divadlo v Hradišti kořeny," uzavřel Nemrava.
iDnes.cz, 30. března 2001
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':