Databáze českého amatérského divadla

Texty: Divadelní festival Žebřiňák, 2007

V pátek večer vyvrcholil čtyřdenní Divadelní festival Žebřiňák, který v Uh. Hradišti zdomácněl. Od středy měli diváci možnost zhlédnout dvacítku divadelních představení žáků uměleckých škol, kteří přijeli z Hulína, Uh. Ostrohu, Uh. Brodu, Vsetína, ale i slovenských Bánovců nad Bebravou. V podkroví Reduty i v sále orlovny se odehrávaly neuvěřitelné divadelní zápletky, děti se bavily i soutěžily, své divadelní role braly smrtelně vážně.
Do krajského kola Festivalu poezie Wolkrův Prostějov nakonec postoupil soubor VRZ ze ZUŠ Uh. Hradiště s představením Falešný autostop.
V jednotlivcích pak Veronika Krystová, Michaela Daňková, Vojtěch Johaník a Martin Barchánek.
Na Šrámkův Písek bylo doporučeno představení Nevinní jsou nevinní ZUŠ UH. Na krajskou přehlídku dětských divadelních souborů, dětských recitačních kolektivů Dětská scéna Trutnov, která se bude konat v červnu, bylo přímým postupem vybráno představení Romeo a Julie ZUŠ UH, do širšího výběru pak Z deníku Josefa K., žáka II.B ZUŠ UH.
Po slavnostním vyhlášením měli přítomní možnost vidět zajímavé představení hosta - Divadelního souboru Pelikán při ZUŠ v Bánovcích nad Bebravou Sme takí, akí sme...
Vynikající vzpružení večera přinesl Komorní sbor ZUŠ UH Melody Sisters Ivany Zámečníkové a Jany Grabcové, který přítomné rozjařil písněmi Jaroslava Ježka. Decentní večer probíhal ve znamení společenských rób a stylu 30. let. Konaly se taneční soutěže, společenské hry, hrála se ruleta (ne o peníze). Nejelegantnější dámou ve stylu 30. let se stala Zuzana Fillingerová a nejelegantnějším pánem ala Oldřich Nový Ivo Juřena. Zajímavostí byla také bábovková soutěž, ve které zvítězila Markéta Šleimarová.
Autor: TYM, Dobrý den s Kurýrem. 2.4.2007
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':