Databáze českého amatérského divadla

Texty: HRUŠKA, Jaromír: Krajská postupová přehlídka venkovských divadel Trhové Sviny 2009 – Hrátky s čertem. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 27–28.

Posledním soutěžním představením byla inscenace Ochotnického divadelního souboru Jirásek z Horní Pěny. Ten uzavíral přehlídku notoricky známou pohádkovou hrou Jana Drdy Hrátky s čertem. Něco z filmu, nějaká ta vlastní tvorba. Výborní Sarka Farka a Káča. Soubor hraje doma na mnohem menším jevišti a zde se utápí v prostoru. Existenciální rovina textu je potlačena a dost možná o ní inscenátoři ani nevědí. Peklo není nebezpečné a Solfernus si šlape na jazyk. Anděl Teofil se snaží být roztomilý. Dovedu si představit, že tam u nich „doma“, to funguje.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':