Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nýrsko, Lesní divadlo

Nýrsko, Lesní divadlo

1934 vybudováno přírodní divadlo za součinnosti NJP a německého Kulturverbandu, otevřeno hrou Králováci (J. Blau).

Koncem šedesátých let Lesní divadlo osiřelo na dlouhá desetiletí a nic nenasvědčovalo tomu, že jeho tradice bude opět vzkříšena. Objekt byl devastován. V devadesátých letech byl objekt opraven jedním z několika tehdejších majitelů k účelu rekreace.

V roce 2008 divadlo zakoupili Petr a Marek Maškovi. Noví majitelé objekt v krátké době uvedli do stavu, aby bylo možno 31. 8. 2008 odehrát první ochotnické představení. V roce 2009 divadelní sezóna Lesního divadla Nýrsko nabídla divákům již 10 divadelních představení v podání ochotnických souborů ze širokého okolí. Noví majitelé uvedli v objektu do provozu restauraci a letní kino. Rok 2009 mohou majitelé hodnotit právem jako velmi úspěšný. První představení sezóny 2009 navštívilo 650 diváků. Další představení v průměru 400 diváků. V září i přes nepřízeň počasí navštívilo poslední reprízované představení 250 diváků.

Dnešní Lesní divadlo Nýrsko má kapacitu hlediště pro sedící 400 míst. Objekt je v provozu od května do září.
(Sylva Kalianková) Zprostředkoval Ludvík Pouza

Související Pojmy

Související Obrázky

Nýrsko, Lesní divadlo


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Nýrsko, Lesní divadlo