Databáze českého amatérského divadla

Texty: EXNAROVÁ, Alena: Miletínské divadelní jaro - Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 30 - 32.

Zajímavým a zajisté odvážným činem byla inscenace hry Ladislava Smočka Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho v nastudování Divadelního spolku Vamberk. Kladem bylo syté, určité a komediálně výrazné herectví všech aktérů, ale především představitele Burkeho Oldřicha Plašila, jehož projev ovšem nezapřel inspiraci Bolkem Polívkou. Režisér i herci cítí grotesknost hry, a tak i groteskně hrají, ale ne už tolik situace. Jako by se poněkud vytratil obsah a zůstala jen forma.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':