Databáze českého amatérského divadla

Texty: FELZMANN, Rudolf: Radosti a strasti venkovských souborů aneb Josefodolské divadelní jaro 2009 - Dva z nás. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 29 - 30.

Divadelní spolek Scéna Libochovice to zkusil s bulvárem a zvolil osvědčenějšího autora, Michaela Frayena. Pod společným názvem Dva z nás se skrývaly dvě aktovky hrané vždy jen dvěma protagonisty. V úvodní hříčce Nový Don Quijote se herci marně snažili překonat stereotypní variace na záhy prozrazené téma o milencích, kteří si vlastně nerozumějí. Následující aktovka Číňani těží ze záměny postav, když manželé omylem pozvou na večeři takové přátele, kteří se nesmějí potkat. Řešením je rozdělit je do několika místností bytu, aby se nepotkali. Vše hrají dva herci za pomoci řady převleků. Jsou dobří, ale veskrze situační fraška se jim změní v konverzační komedii bez potřebného tempa, a hlavně bez prudkých střihů při proměnách v novou postavu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':