Databáze českého amatérského divadla

Texty: FELZMANN, Rudolf: Radosti a strasti venkovských souborů aneb Josefodolské divadelní jaro 2009 - Ženský boj. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 29 - 30.

Dva soubory sice nešokovaly dramaturgickou objevností, ale výběr osvědčené klasiky mohl být předpokladem pro vkusnou zábavu. Divadelní soubor TJ Sokol Bozkov prochází proměnou s nástupem nového režiséra i s nadějnou mladou krví. Klicperův Ženský boj jako by předpokládal jistou dávku naivity a pokud je upřímná, mile pobaví. Tento zdánlivě jednoduchý, ale i ošidný úkol Bozkovští do značné míry splnili. Teď je před nimi úkol větší diferencovanosti v charakteristice postav, v rytmizování situací a v nápaditějším aranžmá.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':