Databáze českého amatérského divadla

Texty: KRÁLÍK, Jan: VI. národní přehlídka sokolského ochotnického divadla - Někde jinde aneb Jak to bylo s Rusalkou a Norbertem. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 46 - 48.

Mladší herecký dorost vychovává soubor Hvězdička v Benátkách nad Jizerou. Ten vytvořil v autorské režii Jana Tichého vlastní pohádku nazvanou Někde jinde aneb Jak to bylo s Rusalkou a Norbertem. Příběh dětí osvojených novými rodiči (vodníky a loupežníky) dospěje přes překážky k pravdě a vlastní cestě, na níž nalezenci rádi vzpomenou na vše dobré, s čím se setkali. Děj s motivy ze současných citových strádání má v pohádkovém světě hojivou oporu. U dětských herců stojí v prvním plánu divadelnost projevu, nevadí proto ani věková inverze, je-li hra přirozená, jak ukázal mladičký Matěj Jakubčo v roli Norberta. Sympatickému dojmu napomohly nápadité masky a kostýmy, náznaková scéna a světelné efekty. Soubor by potřeboval podržet své herce déle, aby mohli zrát.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':