Databáze českého amatérského divadla

Texty: KRÁLÍK, Jan: VI. národní přehlídka sokolského ochotnického divadla - S úsměvem jde všechno líp. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 46 - 48.

Nesnadný oříšek původního muzikálu pro čerstvě -náctileté rozlouskli pro svá divadelní Tyršata v Lánech dramatik Karel Pleiner a skladatel Mirek Píša s pozoruhodným zdarem pod názvem S úsměvem jde všechno líp. Zřetelný, čistě vedený příběh z výhradně současných zápletek ze školních lavic, z rozpadlých i pevných rodin a s didakticky šťastným koncem nalezl dobré herce, styl hudby v rytmu disco a po volnější expozici (v níž lze krátit) brzy nabral dramatický dech a tah. Režíroval Roman Havelka. V době premiéry bylo protagonistům dvanáct, ale i dnešní projev čtrnáctiletých Karolíny Matějkové, Vládi Vojtěcha a Vojtěcha Dvořáka zůstával věrohodný a měl své kouzlo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':