Databáze českého amatérského divadla

Texty: Novák, Pavel. Divadlo v Meziměstí žije, Divadelní Hromada 2006(7?)

Divadlo v Meziměstí žije
V lednu 2006 se náš divadelní soubor J. K. Tyla z Meziměstí pustil do zkoušení hry Robina Hawdona: „Úžasná svatba.“ Zkoušet se začalo krátce po derniéře úspěšné inscenace Tři v tom, kterou jsme sehráli např. na přehlídce v Miletíně, Ústí nad Orlicí, Košumberku a na spoustě dalších štací.
Oproti původnímu obsazení se nám to nynější drobet pozměnilo. Režie se ujala Irena Kozáková, která v roce 2002 se stejným souborem úspěšně nazkoušela pohádku „O nezbedné princezně.“ Z hereckého obsazení zůstali tři herci, kteří již hráli ve Tři v tom. Je to Nina Dlouhá, která se představí jako pokojská Julie, Milan Mach, který ztvárňuje roli svědka Toma a ženicha Billa hraje Pavel Novák. Dáša Justová, která nás v předešlé inscenaci zachraňovala coby nápověda se nyní s chutí vrhla do role tchýně Dafné. A rovněž jsme získali dvě nové posily. Kristýnu Varačkovou hrající Judy a Lucii Zelenou hrající přísnou nevěstu.
Hned měsíc po zahájení zkoušek jsme se dozvěděli, že autor Robin Hawdon nepovoluje tuto hru sehrát ochotníkům. Údajně je napsána pouze pro profesionály. Po dlouhém vyjednávání se nám podařilo, díky naší Kristýně, která umí výborně cizí jazyky, že nám sám autor povolil 15 repríz této komedie. To byl první vážnější problém. V květnu se nám vyskytl problém další a vůbec ne jednoduchý. Aleš Kučera, který původně hrál Toma, přestal s námi zkoušet, protože ho to prý nebavilo. Tudíž byl problém rychle obsadit Toma. Tedy, problém byl především v tom, že stejně jako Bill, ani Tom téměř nesleze ze scény. Naštěstí náš Milan „máček“ Mach nás nenechal na holičkách a bravurně svůj záskok zvládá. Budeme doufat, že nyní se nám již všechny vážné problém vyhnou a že 2. prosince od 18:00 v divadelním sále v Meziměstí úspěšně odehrajeme svoji premiéru, na kterou jste tímto všichni zváni.
Bližší informace a spoustu fotek naleznete na našich webových stránkách: www.divadlo.mezimesti.cz
Tam také najdete kontakt na našeho managera, v případě, že byste tuto skvělou komedii chtěli vidět i u Vás.
A o čem že to celé je?
Po prohýřené předsvatební noci, se ženich Bill vzbudí v hotelovém pokoji a nemá ani ponětí, jak se v něm ocitnul a už vůbec netuší, kdo je ta nahá dívka která leží vedle něho. Ve snaze vše před svoji nevěstou Ráchel ututlat, donutí svého svědka Toma vydávat onu dívku za Tomovu přítelkyni Judy. Vše se ale zkomplikuje když Tom považuje pokojskou Julii za onu dívku. Do toho všeho zmatku ještě vstupuje matka nevěsty Dafné a o zábavu je postaráno. A kdo že vlastně je ONA dívka? Tak na to, se přijďte podívat do Meziměstského divadla.
Za divadelní soubor J.K.Tyl Meziměstí
Pavel Novák
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':