Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Loutkářská přehlídka v Hradci Králové - Datlíkovy narozeniny Kdo chceš vyhnat nemoci. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

Naši hoši, Čiperky, ZUŠ Žamberk: Datlíkovy narozeniny Kdo chceš vyhnat nemoci. „Dětské loutkové představení, v němž je vidět, že kvalitní práce pedagogů dramatické výchovy přináší velmi dobré výsledky. Děti prvního stupně ZŠ hrají přirozeně a bez ostychu (chlapci zvlášť a dívky zvlášť – vždy ve svém souborku) pohádkové příběhy o zvířátkách, nemocech. Režisérka a pedagožka O. Strnadová dává k dispozici (a společně s dětmi také vyrábí) stylově čistou jednoduchou scénu pro jednoduché loutky (půvabný a přitom zcela přirozeným výtvarným leitmotivem je dětský papírový kufřík). Děti dostávají úkoly, na něž stačí, dokáží vytvořit (s loutkou i samy osobně) pointu, načasovat a frázovat pohyby a jednání, aniž by jejich hra působila jakkoli naučeně.“
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':