Databáze českého amatérského divadla

Texty: CHLUBNÝ, Jan a VYKOUPILOVÁ, Jarka: Přátelské setkání NA PRKNECH 2009 - Filipova dobrodružství. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 45 - 46.

Sobotní program začal odpoledne pohádkou J. Breuilla Filipova dobrodružství Divadla Ovečka Tišnov. Malý Filip cestuje do „země zdraví“, učí se čistit si zoubky nebo umývat ruce. Od dětských diváků jsme se dozvěděli, že zklamáním byla délka představení – jen 20 minut. Didaktičnost ozvláštňoval sbor dětí, který písničkami prokládal výuku hygienických návyků. Na scéně se kromě živých herců a hudebníků objevily i plyšové hračky. Scéna byla možná přehnaně složitá a pro vodiče loutek velmi nepohodlná (museli klečet a plyšové hračky držet v ruce nad hlavou). Více lehkosti a hravosti by určitě neuškodilo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':