Databáze českého amatérského divadla

Texty: CHLUBNÝ, Jan a VYKOUPILOVÁ, Jarka: Přátelské setkání NA PRKNECH 2009 - Malý princ. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 45 - 46.

Nedělní program zahájil známý příběh A.S. Exupéryho Malý princ v podání NaKop Tyjátru z Jihlavy. Došlo tu k politováníhodnému nedorozumění, naprostému minutí se s cílovou skupinou. Malý princ je jistě krásné poetické literární dílo, ale ne pro děti předškolního věku, kterým se soubor hru snažil podat. Modré malované letadlo sice bylo krásné, ale také to byla jediná věc, která děti zaujala. Hudební stránka byla rovněž bez nápadů. Na závěr se aktéři snažili publikum přesvědčit, jak je všechno krásné a pozitivní. Pardon, ale podle našeho názoru Malý princ není pozitivní ani trochu. Místo optimistického zvolání by nakonec mělo zaznít něco jako: „Neboj, to zas bude dobrý...“
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':