Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZEMANČÍKOVÁ, Alena: Wolkrův Prostějov ve znamení divadel poezie - Krátký proces s Jelizavetou Bim, Bam, bum. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 25 - 26.

Studentský soubor Pre DRED z Náchoda si klade rok za rokem stále náročnější úkoly. K vyjádření svého pocitu člověka uprostřed světa a událostí, jimž nerozumí, si sestavili montáž textů tří velkých modernistů Daniila Charmse, Franze Kafky, CHristiana Morgensterna a nazvali ho Krátký proces s Jelizavetou Bim, Bam, bum. Ve výsledku by k vyjádření onoho pocitu ovšem stačil jeden každý ze tří autorů, inscenace byla trochu nepřehledná a ne úplně zvládnutá ve všech složkách. Nutno ovšem zdůraznit složku hudební, jež vplývala do dění na scéně, a silnou společnou energii početného souboru, jehož režisér i učitel Štěpán Macura patří mezi kantory, na něž studenti nezapomínají.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':