Databáze českého amatérského divadla

Texty: Závěrečné hodnocení NP seniorského divadla ve Znojmě, 2004

VI. národní přehlídka seniorského divadla ve Znojmě
závěrečné hodnocení

Název akce: národní přehlídka seniorského divadla (VI. ročník)
Místo konání: Jihomoravské divadlo ve Znojmě a Znojemská Beseda
Termín: 19. – 21.11.2004
Pořadatelé: Město Znojmo, Znojemská Beseda, NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Amatérskou divadelní asociací, Českým střediskem AITA/IATA, Společností Amatérské divadlo a svět, Svazem českých divadelních ochotníků a Volným sdružením východočeských divadelníků.
Počet přímých účastníků: 6 divadelních souborů (72 účastníků)
Program: 6 inscenací od 6 divadelních souborů a 3 semináře ke zhlédnutým inscenacím s lektory Josefem Brůčkem, ing. Josefem Beranem a Simonou Bezouškovou
Tiskoviny: Plakát a programová brožura
Zhodnocení: Ve většině případů byly inscenace na velice dobré úrovni. Zejména inscenace činoherní. U souboru, který zastupoval oblast loutkového divadla se projevily nedostatky v dramaturgicko-režijní práci a technického řešení inscenace. Besedy k inscenacím probíhaly v přátelském duchu a byly na nich pojmenovány hlavní klady a problémy jednotlivých inscenací.
Třetí ročník uskutečněný ve Znojmě opět prokázal, že pracovníci Znojemské Besedy jsou schopni přehlídku zajistit na dobré organizační úrovni.
Stejně jako minulý ročník se přehlídky většinou zúčastnily soubory s inscenacemi, které již prošly jinými národními přehlídkami nebo Jiráskovým Hronovem. Přehlídka ve Znojmě se tak stala spíše možností k setkání a vzájemné inspiraci, než k soutěžnímu klání s možností postupu. Což ale neznamená, že by se v této tradici nemělo pokračovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o přehlídku seniorského divadla, bylo by pro příště možná dobré koncipovat také jako přehlídku pro seniory, kteří by se ji mohli zúčastnit jako diváci, popřípadě by mohli zhlédnutá představení reflektovat, diskutovat o nich. O této možnosti budeme jednat s organizátory.

Vypracovala: Simona Bezoušková.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':