Databáze českého amatérského divadla

Texty: RICHTER, Luděk: Setkání ve Strašecí 2010 - Ona a On (4) se stěhují.

Afinteatre Praha tvoří absolventi katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU Petr Jediný Novotný a Zuzana Macáková. Ti ve spolupráci s kytaristou Filipem Votavou odehrají sedm povídek a pět písní pod názvem Ona a On (4) se stěhují.
Textappealový pořad nabízí i jistou "dějovou" linii. A právě to vzbuzuje otázku: jsou postavy muže a ženy stále stejné, a jde tudíž o jediný příběh, nebo je to pokaždé jiný muž a jiná žena a dohromady jde jen o pásmo příběhů?
Měkký tón a pozitivní vyznění, evokující poetiku 60. let, byly pro většinu diváků po předchozím představení balzámem a vyvolaly uspokojení, u některých však vzbudily i pocit přelyrizovanosti a přílišné uhlazenosti, hrozící kýčem. Zřejmě i proto, že dynamika a temporytmus jsou poněkud jednotvárné a nepracují dostatečně s kontrasty či gradací.
Tím, jaký prostor si herci volí a svým pohybem vymezují, jakož i tím, že opakovaně přinášejí a odnášejí krabice od banánů (žel nepříliš jevištně zužitkované), navozují očekávání divadelní akce - jenže ta se nekoná, vše zůstává v rovině textappealového herectví slova a vyvolané očekávání zůstává nenaplněno.
Nezvykle pozitivní pohled na život a kvalitní hlasová interpretace jsou však natolik zajímavé, že se porota rozhodla navrhnout tento pořad do programu Wolkrova Prostějova.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':