Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZÁVODSKÝ, Vít: Kojetínská přehlídka úspěšně dosáhla plnoletosti - Vizovický zázrak. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 57 - 60.

O přínosnou týmovou práci, přinášející tentokrát hlavní efekt především při vnitřním stmelování souboru, jednalo se rovněž v případě DIvadla Vizovických OCHotníků Divoch a jejich hry Vizovický zázrak. Bývalý umělecký šéf Městského divadla Zlín Dodo Gombár, jako dramatik již v Kojetíně známý, textově zafixoval a nastudoval nedlouho scénickou „skicu“ vycházející z typologie a životních zkušeností vícegeneračních aktérů. Za přispění oceněného skladatele a kytaristy Karla Dvořáčka jsme v minimalistické scénografii a s využitím tamních lidových písní sledovali jakousi polytematicky mozaikovou, temporytmicky rozkolísanou sci fi moralitu o lidech náhodně shromážděných na nádraží, ale svorně ztracených v současném světě, do jejichž osudů s chápavou laskavostí zasahovala dvojice mimozemských andělských bytostí (čestné uznání Zdeně Hábové za roli outsiderky Agáty).
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':