Databáze českého amatérského divadla

Texty: Boleradice, Přípravy na novou sezónu, ex Místní kultura 2010

Přípravy na novou sezonu

BOLERADICE: Přestože právě začaly divadelní prázdniny a na jevišti boleradického divadla je klid, za pomyslnou oponou jediné regionální „kamenné“ scény panuje čilý ruch. Vrcholí totiž příprava na novou sezonu.

V divadle právě jednají se soubory, které zařadí do tří řad předplatného, hledají volné termíny pro vlastní vystoupení, zajišťují orchestr na divadelní bál, sestavují programovou brožuru pro diváky a chystají se vytvořit nové webové stránky. „Je kolem toho zkrátka spousta drobné a pro diváka neviditelné práce, bez níž by divadlo v Boleradicích nebylo,“ říká členka Divadelního spolku bratří Mrštíků Iva Kahounová a prozrazuje novinku: „Pro diváky také chystáme novou řadu předplatného, která začne již 2. října atraktivním představením Odcházení od Václava Havla v podání Divadelního souboru Krupka.“

Jen v poslední sezoně dosáhl počet představení a akcí uskutečněných v divadle v Boleradicích téměř sedmdesátky a neobvyklými inscenacemi se souboru podařilo přivést k divadlu také děti a mládež, což vnímají jako velký úspěch.

Prvním představením nové sezony se stane Babička v dramatizaci Františka Pavlíčka a v režii Aleny Chalupové. Premiéra se plánuje na pátek 10. září. Diváci se však mohou i nadále těšit na úspěšného Cikánského barona nebo na jednoaktovku Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo.

Publikováno z Místní kultura (http://mistnikultura.cz)
Od Kateřina Vedralová
Vytvořeno 21.06.2010 - 16:54
@ Copyright 2007 | Vydává Národní informační a poradenské středisko pro kulturu - NIPOS, Praha
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':