Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Letošní Dačické kejklování nabídlo dramaturgický objev - Kalisto a Melibea L.P. 1492. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 20.

V poslední době často uváděný příběh Fernanda Rojase o sv. Celestýně, ať už v Calábkově úpravě či podle původního textu s názvem Kalisto a Melibea L.P. 1492 jevištně zpracoval soubor Divadlo na Vísce Hořovice. Zajímavé a působivé řešení scény, které vévodí velký historický žebřinový vůz, bylo velikým příslibem, bohužel zůstalo jen u něj. I v této inscenaci chyběly jasně vyložené postavy, diváci se až na dva protagonisty obtížně orientovali v otázce, kdo je kdo a kdo je hybatelem děje, režie nedostatečně pracovala s hlasem a mluvní složkou u jednotlivých účinkujících, s dynamikou i s expresivitou hereckých výstupů.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':