Databáze českého amatérského divadla

Texty: Chrudim, Kacafírek: LCH 2010

KACAFÍREK LOUTKÁŘSKÝ SPOLEK, Chrudim
POHÁDKA Z VIGVAMU – NIAGARA
Autor (a autor předlohy): Jaroslav Halpach
Dramatizátor: Kacafírek loutkářský spolek
Režie: Vojtěch Ventluka a kolektiv, Kacafírek loutkářský spolek
Scénografie: Kacafírek loutkářský spolek
Loutky: Kacafírek loutkářský spolek
Druhy loutek: různé vlastní výroba, spodové
Hudba: zvuky živě – vlastní hudební nástroje
Hudebníci: soubor

Osoby a obsazení:
Dana Pavlíková – technika, hudební doprovod
Jitka Pavlíková – indiánská žena
František Pavlík– obr z Niagary
Vojtěch Ventluka – šaman

Základní údaje o souboru:
Spolek Kacafírek je tradiční loutkářský soubor s dlouholetou činností s kořeny zasahujícími do více jak stoleté historie chrudimského loutkářství. Spolek hraje s klasickými marionetami (hry pro děti – kašpárek, princezna,...), ale zkouší i jiné formy. Jednou z nich je hra na otevřené scéně, spojení živého herce, stínového divadla a netradiční loutky. Nové inscenace jsou umocněny tajemnem zvuků exotických hudebních nástrojů. Novodobá historie souboru vybočuje z běžných mantinelů klasického loutkového divadla.

Několik slov o autorovi, inscenátorech, respektive o inscenační tradici hry:
Režie v rukou Vojtěcha Ventluky je vždy něco nového, překračující zažitý styl činnosti spolku. V této inscenaci využívá účasti členky souboru Jitky Pavlíkové na semináři dramaturgie Loutkářské Chrudimi i roce 2009 s předlohou „Niagary“. S kolektivem upřednostňuje vlastní tvorbu. Skupina loutkářů spolku pod Ventlukovým vedením dává divákovi možnost nahlédnout na propojení klasického loutkového divadla a moderního pojetí divadla. Na kolik se to daří, nechť posoudí diváci sami...
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':