Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2010 putování

Romeo a Julie na cestách letní nocí
Informace z divadel, 14.7.2010
Studentská umělecká skupina OLDstars se na začátku srpna vydává na letní divadelní putování. Kočovat bude za malými táborníky do severních a jižních Čech. Pro děti si připravila slavný příběh velké lásky Romeo a Julie.
Studentská umělecká skupina OLDstars se na začátku srpna vydává na letní divadelní putování. Kočovat bude za malými táborníky do severních a jižních Čech. Pro děti si připravila slavný příběh velké lásky ROMEO A JULIE.
Shakespearovskou klasiku o dvou znepřátelených rodinách táborníci zhlédnou pod širým nebem přímo ve svém táboře.
V pondělí 2. srpna divadelníci vyrazí na cestu po veřejném představení v severočeské vesničce Mašťov u Podbořan. Během trasy ještě pro veřejnost zahrají v pátek 6. srpna od 21:30 v kempu Dlouhá louka v Českých Budějovicích. Turné pak ukončí desátého srpna u Hradce Králové.
Pražští OLDstars se ke kočování s divadlem vracejí po pěti letech. „V roce 2005 jsme si ještě jako středoškoláci vyzkoušeli divadelní cestování s jinou Shakespearovou hrou Sen noci svatojánské,“ vzpomíná jeden z herců Mirek Beránek. „Na dřevěném divadelním voze, taženém zahradním traktůrkem, jsme s inscenací objeli v deseti dnech Krušnohoří.“
Na noční představení za svitu olejových loučí se OLDstars vůbec „specializují“. Na pražském Petříně v posledních letech už uvedli třeba Kaplického Kladivo na čarodějnice, Longenův Temný kabaret, nebo Shakespearova Macbetha. „Letní noc nás něčím přitahuje, to úplné ticho, hvězdy – ideální kulisa pro naše drama,“ glosuje oblibu nočních projektů vedoucí souboru a režisér Tomáš Staněk. A jak se s textem starým více než 400 let táborové publikum vyrovnává? „Romeo je běžný puberťák, který má problémy, jako každý v jeho věku. Zajímá se o holky a motorky víc než o školu. S rodiči víc bojuje, než žije. To všechny děti na táborech výborně z domova znají…“ představuje inscenační klíč režisér. „V moderním překladu Martina Hilského jde o současný pohled na nesmrtelnou story,“ dodává s úsměvem Mirek Beránek.
Pokud kočovníky s Romeem a Julií na jejich trase nepotkáte, napište jim, třeba příští léto přijedou i k vám…
www.oldstars.cz
Zdroj: press@oldstars.cz
________________________________________
Copyright © 1999-2000 DIVADLO.CZ
Generováno17.7.2010 7:26:20
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':