Databáze českého amatérského divadla

Texty: VONDRUŠKA, Jaroslav: Klicperovy divadelní dny Sadská 2010 – Jak čert vyletěl z kůže. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 38–39.

Přehlídku zahájil domácí Divadelní soubor Klicpera Sadská. V pátek dopoledne uvedl pohádku Jaroslava Koloděje Jak čert vyletěl z kůže. Inscenace určená malým divákům má největší problém v samotném textu. Dramatické situace jsou převážně pouze převyprávěné, a to nejčastěji Kašpárkem, který celý děj provází. Ke kladům inscenace patří herecké ztvárnění právě této postavy teprve jedenáctiletým Václavem Štěpánem. Je velice přirozený, s bezprostředním a nenásilným kontaktem s diváky v hledišti. Celkově inscenace působí vyrovnaně, není výrazných rozdílů mezi jednotlivými hereckými výkony. Bylo by ale dobré, aby se inscenátoři zamysleli nad poměrně dlouhými přestavbami, při kterých opadá napětí dětí v hledišti a musí se znovu vytvářet. Za úvahu také stojí prezentace „příliš dobráckého pekla“. Scénografické řešení prostoru bylo funkční a divák se přesně orientoval, kde se konkrétní scéna odehrává. Tomu korespondovaly i dobře navržené kostýmy jednotlivých postav.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':