Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 - Dejl, Jaroslav: Třebíčské loutkářské jaro, 27. 3. 2010 - Ostrov pro 6000 budíků; Míček Flíček.

Dlouholetý účastník přehlídky, dětský soubor vedený neúnavnou a neustále překvapující Hanou Kratochvílovou DLS Blučina tentokrát přivezl dvě kratší pohádky: Ostrov pro 6000 budíků (Miloš Macourek) a Míček Flíček (Jan Malík). V Budících vystupuje jedna herečka, jež kultivovaně reprodukuje text a animuje předměty, které mají znázorňovat budíky. Bohužel více než budíky asociují velké knoflíky, takže z dětského publika se ozývaly otázky: Maminko, co to je? Škoda, protože se jedná o velice milé představeníčko. Ve Flíčkovi vystupuje skupina dětí nejrůznějšího věku. Představení má příjemný temporytmus, využívá přirozenosti dětí, problémem se jeví nesourodost použitých materiálů pro jednotlivé loutky. Porota udělila inscenaci Míček Flíček druhé doporučení do širšího výběru na národní přehlídku Loutkářská Chrudim 2010.

www.amaterskascena.cz. AS 2010/3, s. 40.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':