Databáze českého amatérského divadla

Texty: Schejbalová, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 - Filcík, Štěpán: Krajová přehlídka amatérských loutkářů Louny, 27. – 28. 3. 2010 - Kocour v botách.

Tradiční účastník Spolek loutkářů v Lounech zahajoval přehlídku s inscenací Kocour v botách v úpravě a režii člena souboru Milana Halíře, který vyšel z dramatizace Hany Dotřelové. Zajímavostí, ale také problémem této úpravy je jistý „naschvál“, na místo nejmladšího syna ze mlýna je hlavní postavou nemladší dcera Maruška. Kupodivu i tak hra celkem funguje, jen není tato záměna nijak divadelně či příběhově zdůvodněna. Výprava i loutky jsou pro Lounské tradiční. Odkryté vedení, fundusové marionety.

www.amaterskascena.cz. AS 2010/3, s. 40.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':