Databáze českého amatérského divadla

Texty: Lochotín, SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 – Brůček, Josef: Šesté Pimprlení v Plzni, 2.–3. 4. 2010 – Rámus kolem stěhování

Doporučení do výběru programu LCH 2010 získal i plzeňský Rámus s inscenací Rámus kolem stěhování (volně podle L.M. Leonova). Rodina se stěhuje. Vše je v krabicích. Na jedné z nich je napsáno Na vyhození. U krabice sedí malá holčička a vytahuje z ní staré, rozbité hračky. Po drobném rodinném konfliktu si celá rodina začne s hračkami hrát pohádku o putování lesního strašidýlka Strouhy. Nasazení souboru a jeho přirozené herectví, hudba a cit pro rytmus poněkud zahladily fakt, že představení vznikalo ještě v noci před přehlídkou. Možná, že i proto se někdy zdálo, že se logika skutečného života a pohádky nesetkávají. V druhé půli po dlouhé expozici v cirkusu se náhle, jakoby z nebe spadlá, objevuje dona Elvíra a s ní Španělsko a korida. V závěru bych chtěl podotknout, že na rozdíl od inscenace z minulého roku (Vánoce s Beruškou) byl v letošním představení ústřední pohádkový příběh veden převážně přes jednající loutky.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':