Databáze českého amatérského divadla

Texty: FIXOVÁ, Kateřina: Popelka na dlani je velmi příjemnou přehlídkou - Pranice s Ďulíkem a Kokoláčem. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 37 - 38.

DS Kocábka Chocerady a její protagonisté, pánové Jiří Cinkeis a Vladimír Šíma, přivezli další z řady autorských až dadaistických kabaretů Pranice s Ďulíkem a Kokoláčem. Inscenace je díky hereckému a autorskému vkladu obou svérázným a jednoznačně fungujícím příkladem komunikace mezi jevištěm a dětským publikem. Děti k oběma klaunům přistupují bez ostychu, přicházejí na jeviště pomáhat, baví se. V tomto případě se však přece jenom autorům nepodařilo najít dostatečně fungující průběžný motiv, který by celému představení dal nějaký jednotící smysl. Inscenace se rozpadá na jednotlivá čísla, závěr nemá přesvědčivou tečku. Škoda.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':