Databáze českého amatérského divadla

Texty: Poniklá, nová opona, výzva

Návrh nové opony
Že se najde pár kverulantů, kteří nebudou s to pochopit, proč potřebujeme návrh nové malované opony? Ať si. Zanechme dotyčné jejich přízemním pochybám a odeberme se společně do slastných snivých sfér...
Ocitáme se tedy společně na ponikelské návsi. Že tu krom kostela, školy a bývalého koloniálu stojí ještě jedna budova? No ovšem! Na místě, kde jsme zvyklí vídat jen podmáčenou louku s několika vrbičkami stojí - Divadlo!
Vyjděme tedy po triumfálním schodišti k hrdému sloupoví nesoucímu tíhu kleneb velkolepého Thaliina chrámu a vejděme chutě v jeho útroby. Monumentálnosti budovy plně odpovídá i vznešenost interiéru Bažantova divadla (divadlo pochopitelně nese jméno po největším z ponikelských ochotnických principálů - více viz. složka Osobnosti). Usedněme tedy do čestné lože potažené sametem a pohleďme se zatajeným dechem na onu čarokrásnou nádheru jemně osvícenou křišťálovým lustrem. Mezi vysokými portály pod vzletným zlatem psaným heslem "Vlasti a Múzám" spatřujeme - ohavný cár hadru prožraný od žlutozubých krys! Jakže!? Ta ostuda!
Nechci malovat rohaté na zeď, ale i to by se nám mohlo stát, pokud bychom přípravu návrhu nové opony podcenili! Samozřejmě, někdo snad může namítnout, že krom opony nám chybí i jistá maličkost v podobě onoho divadla... Jenže! Takové divadlo, to vyroste, ani se nenadějete! To jen stačí, aby měl někdo přebytečných pár desítek miliónků a je to! A kreslete si pak v tom spěchu oponu! Nene, jakožto zodpovědní lidé se na to musíme řádně připravit. A proto:

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší návrh nové malované opony ponikelského ochotnického spolku J. J. Kolár Poniklá.

Pravidla soutěže jsou prostá:
1, Zúčastnit se může každý - polní i přespolní.
2, Soutěž bude ukončena v den položení základního kamene nového ponikelského Thaliina chrámu.
3, Odměnou budiž čest, sláva a realizace vítězného návrhu!
4, Návrh musí obsahovat:
a, Obrázek, črtu, skicu, fotomontáž či jinou grafickou podobu nové opony (přípustná i elektronická forma).
b, Název opony
c, Pojednání o oponě - o jednotlivých zobrazených skutečnostech, o filozofickém základu díla, o vztahu k dějinám obce a podobně.
d, Autorovu totožnost - důležité kvůli odměnám.
5, Návrhy nových opon mohou být zobrazeny na materiálech DS J.J. Kolár Poniklá a těchto internetových stránkách a to i před ukončením soutěže.

Své návrhy tedy, prosím, zasílejte elektronickou poštou na: kolar@ponikla.cz ,
případně předávejte osobně členům J. J. Kolár Poniklá.
Po domluvě možný i jiný způsob - pošta, fax, holub...

Nuže, do díla!!!
ex http://kolar.ponikla.cz/?page=clanek-opony-soutez

Související Pojmy

Související Obrázky

Poniklá, návrh opony, 2009


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Poniklá, návrh opony, 2009