Databáze českého amatérského divadla

Texty: DOLEŽAL, Tom: Otvírání Praha 2010 - Karlínské Spektrum - Pusinka. Deník Dětské scény 11. - 17. 6. 2010.

Ze stejné ZUŠ byl také soubor Cetka a spol., který se na přehlídce prezentoval inscenací Pusinka (vedení opět Irina Ulrichová). Původní Sakiho povídka Kocomour je zde šikovně transponována do českého prvorepublikového prostředí. Velkým kladem inscenace je přepracovaný a divadelně dotažený závěr, který v této podobě podtrhuje téma - přetvářka, povrchnost, sebestřednost v maloměšťácké společnosti.
Doporučení: V expozici poskytnout divákovi více příležitostí vidět, jaké mají jednotlivé postavy nedostatky, aby divák mohl tušit a těšit se, co ještě všechno může mluvící kočka prozradit. Otevírat obrazy - neclonit divákovi výhled. Využít konfl iktních situací (např. při čekání na příchod kočky) k vystavění napětí.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':