Databáze českého amatérského divadla

Texty: HORÁČKOVÁ, Azalka: Krajské kolo 20.3.2010, Malé divadlo, Liberec - Jako v zrcadle, jen v hádance. Deník Dětské scény 11. - 17. 6. 2010.

Přehlídku uzavřelo divadelní představení souboru Pondělí 17:00 ZUŠ Liberec pod vedením Michaely Homolové. Inscenaci Jako v zrcadle, jen v hádance porota doporučila k přímému postupu na celostátní přehlídku DS v Trutnově. Citlivá a působivá adaptace stejnojmenné prozaické předlohy, která se zabývá otázkou nemocí, života a smrti (dětí). Díky dobrému soustředění a vztahům mezi jednotlivými postavami celé vystoupení nepůsobí sentimentálně, ale nese v sobě etické poselství. Vystoupení má i prvky humoru, vyplývají ze sourozeneckého a vrstevnického života. Výtvarné řešení jednoduché, působivé použití hudby a světel. Na základě připomínek z okresního kola představení získalo na slyšitelnosti a srozumitelnosti. K přímému postupu doporučuje porota zejména pro čistý dramatický tvar, profesionální vedení souboru a etické působení inscenace.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':