Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠEFRNOVÁ, Blanka: Krajská přehlídka recitace Pardubického kraje - Dramatická školička Svitavy. Deník Dětské scény 11. - 17. 6. 2010.

Ve Svitavách vzniklo v Dramatické školičce několik představení. Jedna inscenace se snaží postihnout, co je nejdůležitější v Nezvalově Aničce Skřítkovi a Slaměném Hubertovi. Dětem, vlastně už puberťákům, se docela dařilo, za přispění černého divadla, světel, rozvinutého výtvarna. Bylo to zajímavé a barevné divadlo, s vyřčeným tématem, ale herecky ne zcela dotažené. Další inscenace souboru A tak jsem šla uklízet sem zaujala především vlastním, ryze autorským scénářem, který byl smysluplně převeden na jeviště. Zrovna tak zafungovalo zajímavé ztvárnění části textu Saint-Exupéryho Namaluj mi beránka, jehož myšlenka byla určitě pro děti ze souboru krásným tématem k práci pro celý rok. Čtvrtá inscenace souboru nese název Nerge dorgo týrgy kargat serge.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':