Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vrchlabí, Malované opony, putovní výstava, 2009, ohlas v tisku

Muzeum ve Vrchlabí vystavuje malované opony divadelních ochotníků
Vrchlabí (Trutnovsko) 21. července (ČTK) - Putovní výstavu Malované opony, kterou připravilo Muzeum českého amatérského divadla v Miletíně na Jičínsku, mohou obdivovat návštěvníci Muzea Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí na Trutnovsku. Expozice bude v malém sále přístupná do 27. září. ČTK o tom informoval Radek Drahný ze Správy KRNAP.
Výstava představuje na pět desítek reprodukcí opon ochotnických souborů z celé České republiky, které autoři výstavy vybrali z rozsáhlého dokumentačního materiálu o malovaných oponách připravovaného pro Databázi českého amatérského divadla. Reprodukce nejrůznějších opon známých malířů i amatérských tvůrců jsou vystaveny na dvou desítkách panelech formátu A1. V loňském roce mohli lidé reprodukce opon obdivovat například v Červeném Kostelci, v České Lípě nebo v Hronově. Letos byla výstava například v Chrudimi.
Muzeum Českého amatérského divadla funguje v Miletíně od roku 2006 a mapuje vývoj ochotnického divadla v České republice. V několika sálech vystavuje například makety postav z vybraných inscenací či ukázky divadelních technických zařízení. Více informací o miletínském muzeu je možné najít na www.miletin.amaterskedivadlo.cz.
sja sap
vloženo: 21.7.2009
(cached, 26.7.2009 13:13:36)
Autor: ČTK
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':