Databáze českého amatérského divadla

Texty: Valenta, Jiří: odpovědi na otázky čas. Hromada při udělení Zlatého odznaku JKT

Co pro vás ocenění Zlatý Tyl znamená?
Jak jsem už pravil z jeviště Jiráskova divadla. Rád bych ho rozdrobil mezi všechny spolupracovníky, které jsem léta otravoval prosbami, urgencemi, útoky, když se rodil Místopis. A také závazek, že budu otravovat do skonání prosbami, urgencemi a útoky všechny potenciální spolupracovníky na Databázi a při budování Muzea českého amatérského divadla v Miletíně.

Na co za tu dlouhou dobu svého působení v oblasti amatérského divadla nejraději vzpomínáte?
Na chvíli, když jsem se rozhodl po roztěkané životní pouti soustředit se jen na jeden cíl: sbírat a zpracovávat informace o vývoji českého amatérského divadla. Ovšem bez příkras a zamlčování.

Co byste ještě rád na divadle zkusil nebo zažil?
Po osmdesátce bych rád ještě nějaký rok zkoušel realizovat to, co jsem si svými projekty nadrobil. Nic z toho bezpochyby bezprostředně neovlivní ani současnou úroveň amatérských představení, ani nepohne vývojem naší až přespříliš kapitalistické společnosti. Bohužel. Ale alespoň to připomene sladký zvuk pojmů jako jsou ochota, z lásky, dobrovolně, které se vinou dějinami českého ochotnického divadla – fenoménu, který nemá na světě obdoby.

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':