Databáze českého amatérského divadla

Texty: Olomouc, Slovanský tyátr, Maryša L.P. 2011

Slovanský tyátr uvede v Olomouci Maryšu
"Vybrali jsme si klasiku hned z několika důvodů. Úspěch předchozí inscenace Poslední sen Olleho Johanssona nás zavázal k hledání další mety a v daném složení souboru a při tak nebývale vyrovnaných hereckých výkonech studentů byla Maryša adekvátním cílem. Bude to tedy především herecké divadlo, nečekejte žádné malované kulisy a bohatou výpravu," představuje koncepci inscenace režisér Zdeněk Vévoda.

Maryšu si však musel soubor částečně poupravit. Došlo k redukci počtu postav a drobnějším škrtům, které by ale neměly nikterak ohrozit srozumitelnost ani hlavní téma. Tím je podle studentů především živoření lidí ve vleku vlastního řádu a společenských pravidel.

"Maryšu si dnes spousta lidí spojuje s motivem nenaplněné lásky nebo s obrazem otrávení Vávry, my bychom ale rádi ukázali především na skrytější problémy, které jsme sami během ročního studia textu našli a které se přenáší do současnosti," dodává představitel Vávry, letošní maturant Viktor Zavadil. Že se jedná o pohled nejmladší generace dokládá i dodatek v názvu: "L.P. 2011".

Hlavní postavu Maryši ztvární sedmnáctiletá Petra Dosoudilová, jejíž herecké kvality již otestoval i olomoucký soubor Divadla na cucky. Čtvrteční večerní premiéře předchází série dopoledních představení pro studenty gymnázia, další reprízy se očekávají v průběhu jara.

Více informací o inscenaci a souboru naleznete na webu http://tyatr.xf.cz

Zdroj: tyatr@voleji.cz

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':