Databáze českého amatérského divadla

Texty: SUDOMĚŘICE u Bechyně - DIVADLO NA NÁVSI 2009 - Závěrečná zpráva

Zpráva o čtvrtém ročníku festivalu DIVADLO NA NÁVSI 2009
Festival DIVADLO NA NÁVSI by nebylo možno v plné šíři realizovat bez finanční pomoci Ministerstva kultury a Jihočeského kraje. Bez těsné spolupráce o.s. Tatrmani s Obecním úřadem vesnice Sudoměřice u Bechyně by pak možná ani tato kulturní akce nevznikla. Poděkování pak patří i mnohým místním podnikatelům, kteří při realizaci kulturních záměrů Tatrmanům průběžně pomáhají.
Všechna plánovaná představení festivalu DIVADLO NA NÁVSI byla v plánovaný čas realizovaná. Navíc organizátoři přiřadili ke krátké pohádce O rybáři a jeho ženě kouzelnické představení Martina Hrušky z Hrádku u Pacova. Na žádost divadla Johan-centrum z Plzně organizátoři zařadili na úterý 21.7.2009 i představení ProjektTyl (Tylův projektyl). Takže plánovaný program byl opět překročen.
Silný déšť ohrozil představení Dřevěný cirkus. Zakrytím provizorním stanem divadla i diváků se stal malý zázrak sto diváků zhlédlo skvělé loutkové představení. (Jedné loutce přece jen deštěm namoklo rameno. Práce s takto poznamenanou varietní loutkou byla mnohonásobně obtížnější. Přesto byl výstup –po počátečních problémech, které diváci chápali jako žert, celý bezchybně zahrán.)
Sobotní představení byla pro trvající déšť hrána v sudoměřické sokolovně. Na odpoledním pro děti i večerním pro dospělé bylo vždy kolem stovky diváků.
Nedělní představení byla již hrána na sudoměřické návsi. Obě opět u značného množství diváků zcela uspěla.
Úterní ne zcela usazené představení, které vyšlo z textů uvedených v A2, bylo pro vesnické a prázdninové publikum podstatně náročnější. Mezi diváky byli ale seminaristé hlasového semináře a keramického kurzu. Tito tvůrčí a poučení diváci představení přijali s nadšením.
Součástí festivalu DIVADLA NA NÁVSI byl hlasový seminář vedený Ivou Vostárkovou. O kvalitách lektorky není třeba se zmiňovat. Šestnáct seminaristů od soboty 18.7. do čtvrtka 23.7.2009 pracovalo na hlasu své osobnosti průběžně v sokolovně a kostele. Ve středu v podvečer u kostela na návsi připravili pak jak vesničanům, tak keramickým seminaristům krásnou půlhodinku naplněnou zvuky a starými lidovými písněmi.
Protože prostory sudoměřické sokolovny neposkytují kvalitní podmínky k ubytování, uvažují organizátoři o spolupráci s místní školou. Tím by se kvalita semináře(ů) do budoucnosti zvětšila.

Protože se od roku 2008 DIVADLO NA NÁVSI stalo přehlídkou soutěžní, Pečlivá Porota Přehlídky Lichého Počtu (PPPLP) vybírala nejlepší divadelní nápady, či momenty a jejich realizátory po právu odměnila. PPPLP čtvrtého ročníku festivalu DIVADLO NA NÁVSI jednomyslně a jednohlasně rozhodla a udělila tyto ceny:

CENA DIVADLU KARROMATO
za nejlepší loutkářské představení DŘEVĚNÝ CIRKUS, které ani přívalový déšť nesmetl.

CENA DIVADELNÍMU SOUBORU TÁBOR o.s.
za nejlepší inscenování hry Ivana Vyskočila MALÝ ALENÁŠ

CENA DIVADELNÍMU SOUBORU LUNA STOCHOV
za nejlepší černou komedii ACH, TA NĚHA NAŠICH DAM!


CENA LDO ZUŠ HARMONIE PRAHA 6
za nejlepší dramatizaci textu Jana Wericha O RYBÁŘI A JEHO ŽENĚ

CENA MARTINU HRUŠKOVI Z HRÁDKU
za nejlepší kouzelnické představení ČÁRY MÁRY a FUK

CENA KEJKLÍŘSKÉMU DIVADLU Z DOUDLEB
za nejlepší divadelní divadlo DON QUIJOTE Z DOUDLEB

CENA DIVADLU JOHAN CENTRA Z PLZNĚ
za nejlepší kompozici z textů současných českých dramatiků jež byly věnovány fenoménu J.K.T.
ProjekTyl (Tylův projektyl)

V roce 2009 inicioval Štěpán Ondřich spojení propagace s o.s. Tatrmani v přehlídkách Divadlo na návsi, Divadlo v trávě a Divadlo ve stodole.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':