Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Divadlo Kámen, 300. představení, 2011

300. představení v Divadle Kámen
Ex Místní kultura 2011, autor: luk
300. představení v Divadle Kámen

PRAHA: Ve čtvrtek 19. května 2011 se v Divadle Kámen uskuteční 300. představení této alternativní a experimentální divadelní skupiny. Výročí oslaví na své domovské scéně v pražském Karlíně, kde působí od roku 2007.

Diváky pohostí hrou s názvem Asi ani zahrada, kterou netradičně doprovodí punková kapela Až naprší a uschne.
Hra Asi ani zahrada nedávno slavila úspěch na pražské přehlídce experimentujícího divadla. Skupina, která svým osobitým pojetím tvoří už 12 let, tak zakončí svou třístou sérii představení divadla.
„Příběh a koncert o zahradních kráterech a létajících předmětech těžších než vzduch“ doprovodí tentokrát punková kapela Až naprší a uschne, která tak vystřídá kombinaci klarinetu s klavírem v podání manželů Ptákových.
„U Zahrady máme výbornou zkušenost se soudobou vážnou hudbou, ale 300. představení nemůže být bez punku, protože všichni jsme aspoň z 1% punkeři,“ říká zakladatel divadla, režisér a autor her Petr Macháček.
Po hodinovém představení proběhne slavnostní přípitek a po něm budou mít všichni přítomní možnost se rozpohybovat přímo na jevišti. Program doplní i menší překvapení herců divadla. „Chtěli jsme výročí něčím oživit, proto chystáme krátké improvizační představení, které by se pro znalejší návštěvníky mohlo stát i jakýmsi kvízem,“ říká jedna z hereček.

O Divadle Kámen
Alternativní a experimentální Divadlo Kámen působí od podzimu roku 1998, kdy hrálo na různých pražských místech, ať už v Žižkovském divadle Járy Cimrmana nebo v Divadle v Celetné. Od roku 2007 obhospodařuje svůj vlastní prostor Studio Divadla Kámen v Karlíně poblíž stanice metra a tramvaje Invalidovna. Divadlo má ve svém repertoáru 11 her, z nichž většina je autorských. Divadlo se vyznačuje především svou specifickou formou a přístupem k utváření a prezentaci divadla a nesoustředí se pouze na samotné divadelní ztvárnění, ale také na hudební složku, která je nedílnou součástí každé inscenace. Zatím poslední hra Divadla Kámen s názvem Ras Al Chajma měla premiéru 15. března 2011.

Další informace:
Zdeňka Brychtová
telefon: 605 011 533
e-mail: brychtovazdenka@gmail.com

Helena Macháčková
telefon: 606 167 399
e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz
www.divadlokamen.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':