Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Co se skrývá pod zkratkou POPAD. www.mistnikultura.cz 1. 3. 2011

Co se skrývá pod zkratkou POPAD

mis

PRAHA: Pod zkratkou POPAD se skrývá jedna z nejdéle kontinuálně trvajících postupových přehlídek amatérského divadla. Plný název zní Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla. Její začátky sahají do 80. let minulého století, postupně měnila místa konání na nejrůznějších pražských scénách až po to současné v Divadle v Horních Počernicích.

Přehlídka měnila i pořadatele. Původně ji organizoval Kulturní dům hlavního města Prahy, posledních 20 ročníků pořádala Amatérská divadelní asociace, o. s. V její péči se uskuteční přehlídka i letos ve dnech 4. ‒ 6. března za finanční podpory MK ČR a Hlavního města Prahy. Na programu je 11 představení pražských amatérských souborů a jednoho vzdálenějšího, a sice z České Skalice. Přehlídka je výběrovou pro Celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín a Národní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti Popelka Rakovníku 2011. Ze 7 inscenací pro dospělé a 4 určených pro dětské publikum vybírat budou a rozborové semináře s hrajícími soubory povedou členové odborné poroty Mgr. Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný, PhDr. Ota Smrček a PaedDr. František Zborník.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':