Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Hodonínský Hobblík a Mumraj! 2011. www.mistnikultura.cz 10. 3. 2011

Hodonínský Hoblík a Mumraj! 2011

mis

HODONÍN: Již podeváté se uskuteční v Hodoníně Jarní divadelní festival, který je zařazen do systému postupových přehlídek amatérského divadla v ČR. Hodonínská přehlídka není určena jen jednomu druhu či oblasti divadla, ale nabízí účast souborům hned ze třech různých oblastí. Soubory z ní mohou také postoupit na tři různé celostátní přehlídky.

Pod názvem Hobblík se skrývá krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla s výběrem na celostátní Divadelní Děčín. Mumraj! je pojmenování té části hodonínského festivalu, který je určen jednak souborům experimentujícím a jednak studentským divadelním kolektivům. Z Mumraje se postupuje na Šrámkův Písek, celostátní přehlídku experimentujícího divadla, a na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí, celostátní přehlídku studentských divadelních souborů.

V roce 2011 bude uvedeno 17 inscenací a performancí, z toho 8 je zařazeno v programu Hoblíku, 8 v části Mumraj!, na závěr vystoupí nesoutěžně host přehlídky, a sice Záhorácké divadlo Senica.

Pořadatelé zvou vystupující soubory, ale i diváckou veřejnost na tzv. Čajové řečičky. Tak poeticky říkají diskusím s diváky a porotou nad festivalovými představeními. Odborné zázemí Čajových řečiček budou tvořit členové poroty režisér Josef Morávek, dramaturgyně Svatava Morávková, předseda KPU ČR Vladimír Michal a odborný pracovník NIPOS Praha Milan Strotzer. Konat se budou ve festivalové čajovně, provozovanou Studentským parlamentem. Role moderátorky se ujme Jarka Vykoupilová z Divadla Prkno z Veverské Bítýšky.

Hobblík a Mumraj! 2011 se uskuteční ve dnech 23. ‒ 26. března v Domě kultury v Hodoníně. Za podpory grantových příspěvků je pořádají Klub přátel umění ČR a Dům kultury v Hodoníně.

Program přehlídky na
http://www.dkhodonin.eu/cs/program-detail/24-divadelni-prehlidka-hobblik-a-mumraj!-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':